6 rzeczy, których uczysz się podczas podróży, których nie możesz nauczyć się w żaden inny sposób

6 rzeczy, których uczysz się podczas podróży, których nie możesz nauczyć się w żaden inny sposób

Podróżowanie to nie tylko przygoda lub wypróbowanie prawdziwego życia, aby odpocząć przez chwilę. To są te rzeczy, ale to o wiele więcej; otwiera nasze umysły na lekcje życia, których nie możemy nauczyć się w żaden inny sposób.

Oto, co oferuje bilet lotniczy, plecak i przewodnik, czego nie może zrobić żadne inne doświadczenie.

# 1 Z prośbą o rzeczy z niczym, tylko z twoimi rękami

Tylko podróżowanie da ci możliwość komunikowania się z niczym oprócz wyglądu w oku i kilku gestów. Kiedy jesteśmy w domu, nigdy nie zastanawiamy się, jak łatwo jest prowadzić rozmowę.

Nauczy Cię, że bez względu na barierę kulturową lub językową przeszkadza, uśmiech jest zawsze dobrze odbierany.

# 2 Konwersja z prędkością światła

Konwersja z prędkością światła

Kiedy jesteś w domu, prawie nie możesz wykonywać prostych obliczeń bez kalkulatora. Gdy znajdziesz się za granicą, obliczasz skomplikowane konwersje niemal do centów. Co możemy powiedzieć? Podróżowanie sprawia, że ​​jesteśmy naprawdę mądrzy.

# 3 Rozmawia z kompletnymi nieznajomymi

Rozmawianie z zupełnie obcymi osobami nie jest czymś, co robimy w domu. To zbyt przerażające! Jednak kiedy podróżujemy, jest to bardzo potrzebne. Lęk przed społecznym lękiem, najpierw skaczemy głową.

W dalszej kolejności będziemy zdawać sobie sprawę z naszej pewności siebie w pracy, rozmawiania z nowymi przyjaciółmi i dostarczania prezentacji pochodzi z naszych nocy spędzonych w barach w Madrycie.

# 4 Jest pokorny

Z naszą szafą wypełnioną po brzegi ubraniami, niekończącymi się posiłkami na wyciągnięcie ręki, bieżącą wodą i użytecznym samochodem, mamy całkiem niezłe. Kiedy podróżujemy, to zupełnie inna historia. Mamy tylko ograniczoną liczbę ubrań do przeżycia i musimy to zrobić w hostelach i na kempingach. Czujemy się brudni cały czas, nosząc wszystko, co posiadamy na plecach, my też bierzemy stringi.

Nie jesteśmy zainteresowani darmową kasą w kasynie, ostatnią sprzedażą w Zarze ani tym, jak nowy jest nasz samochód, ponieważ pod koniec dnia to gówno po prostu nie ma znaczenia. Doświadczenia to robią. Jest to coś, co możesz sobie tylko uświadomić, gdy uderzysz w drogę i zerwiesz bańkę, w której jesteś.

# 5 Twoje prawdziwe mocne i słabe strony

Twoje prawdziwe mocne i słabe strony

To totalna fraza mówienia o tym, że podróżowanie jest kluczem do znalezienia się, ale jak David Foster Wallace powiedział: „Cliches zdobył swój status jako cliches, ponieważ są tak oczywiste”. Podróżowanie stawia mikroskop na nasze lęki, pragnienia, mocne i słabe strony, jak żadna inna aktywność.

Dowiesz się, czy jesteś człowiekiem lub introwertykiem, czy też możesz oszukać piwo lub naprawdę nie możesz tego znieść. Dowiesz się, jak cierpliwy jesteś, stojąc w niekończącej się kolejce do katakumb. Spotkasz mnóstwo ludzi, z których wielu będzie walić głową, a ty będziesz pytać dlaczego.

# 6 Prawdziwy sens historii

Każde miejsce ma swoją historię. Możemy dowiedzieć się o przeszłości w książce historii, ale dopiero wtedy, gdy zobaczysz ogrom jej przed tobą, naprawdę ją zdobędziesz. Pompeje, Wielki Mur, Machu Picchu – muszą być widziane, aby uwierzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *