Jak zachować formę podczas podróży

fitness w podróży

Ćwiczenie jest formowaniem nawyku – obudź się, rozciągnij, udaj się na siłownię. Jednak nie jest to łatwe dla tych z nas, którzy często podróżują, aby utrzymać rutynę. W każdym tygodniu regularni podróżnicy mogą zacząć w Nowym Jorku, ale zakończyć dzień w Monachium.

Pomimo tego, że świat staje się coraz bardziej połączony jak nigdy dotąd, obiekty fitness są mocno zlokalizowane. Każdy kraj ma własne zaufane i popularne sieci. Leć do Bostonu, zobaczysz Boston Sports Clubs. W San Francisco to Fitness SF. W Berlinie Fitness First jest wszędzie. W jaki sposób podróżni zaczynają analizować niezliczone opcje?

Przyjemnie jest też przyjechać do hotelu i odkryć, że siłownia nie ma sprzętu i jest schowana w piwnicy. Możesz mieć zamiar przełamać pot podczas twojego pobytu, ale teraz, kiedy to rozczarowanie sprawiło, że poczułeś brak motywacji do wykonywania jakiegokolwiek ćwiczenia w ogóle.

Nic dziwnego, że ludzie, którzy podróżują, łatwo przybierają na wadze. Nie tylko jesz więcej podczas kolacji biznesowych i posiłków samolotowych, ale twoje ciało jest całkowicie niezsynchronizowane. Nasze wewnętrzne rytmy dobowe i harmonogramy snu są wszędzie, co czyni nas bardziej podatnymi na wypalenie. Kiedy podróżujemy do pracy, nasi pracodawcy często oczekują od nas więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety, ta presja do wykonania może nastąpić kosztem naszego własnego zdrowia.

 

Ustawić cel

Aby nadal być na bieżąco ze sprawnością podczas przemierzania świata, myślę, że pomaga to w ustaleniu osobistych celów i zobowiązań. Dla niektórych może to być udział w maratonie lub wyścigu 10 km. Naturalnie, zapisanie się na prawdziwe wydarzenie fizyczne pozwoli ci zaangażować się w trening na te kamienie milowe.

Dla mnie konsekwentne działanie na rzecz triatlonu stało się zarówno moim mentalnym, jak i fizycznym rynkiem zbytu podczas podróży. Dzięki temu stałem się bardziej zdyscyplinowany i wyznaczając tak ambitny cel osobisty, że nie mogę się rozluźnić bez względu na to gdzie jestem w świecie.

Sen

Po pierwsze, radzę dobrze spać. Może to być trudne do zmotywowania się do wykonywania w danym dniu, ale sam po lotach i wielu spotkań biznesowych. Uzyskanie wystarczającej ilości zamkniętego oka spowoduje, że baterie będą naładowane.

Zanim wsiadę do samolotu, ustawię zegarek na czas w miejscu, do którego lecę. Zawsze lubię pakować mały zestaw zawierający zatyczki do uszu, maskę na oczy, wygodne skarpetki oraz szczoteczkę i pastę do zębów. Wszystko, co mogę zrobić, aby pomóc mi dotrzeć do miejsca przeznaczenia, czuć się świeżo. Zjadłem bardzo mało w samolocie. W ten sposób mogę wyćwiczyć moje ciało do jedzenia zsynchronizowane z posiłkami, kiedy ląduję. Zawsze zalecam pozostanie czujnym aż do rozsądnego czasu do snu w miejscu docelowym, aby ułatwić zegar w Twoim lokalu. Jeśli nie możesz spać, znajdę kilka suplementów melatoniny, które pomogą ci odpłynąć.

Zestaw narzędzi treningowych

 

A post shared by Nadine (@nadeische) on

Ponieważ dbanie o kondycję jest nieodłączną częścią mojego stylu życia, pakuję światło i zawsze włączam mój ulubiony sprzęt treningowy. Kąpielówki, spodenki do biegania, słuchawki i doskonały zegarek Nokia HR Steel do śledzenia treningów. Wiele osób wybiera zegarki Apple lub FitBits, ale podoba mi się Nokia, ponieważ żywotność baterii trwa w tym wieku. Niedawnym odkryciem byli trenerzy All Birds. Wykonane są z bardzo delikatnej wełny merynosów, są bardzo wygodne i po użyciu można je włożyć do pralki.

Biegać

Jazda na świeżym powietrzu to fantastyczny sposób na zapoznanie się z nową scenerią. Sprawdź aplikację pogodową, aby dowiedzieć się, kiedy zachód i wschód słońca jest, ponieważ nie chcesz, aby nagle znalazłeś się w nieznanym lub niebezpiecznym miejscu w ciemności. Aby znaleźć popularne trasy biegania, runkeeper.com i mapmyrun.com to świetne zasoby.

Jeśli nie jesteś biegaczem, możesz ukończyć szybki obwód HIIT lub rutynę jogi w zaciszu swojego pokoju hotelowego. Nawet jeśli masz tylko dwadzieścia minut do stracenia, szybka sesja, aby uzyskać przepływ krwi i przepływające endorfiny, jest lepsza niż nic. Można nawet spakować skakankę lub opaski, aby pomóc w doładowaniu tego mini treningu, ale naprawdę wszystko, czego potrzebujesz, to Twoja waga ciała i zegar telefonu, aby poczuć, że coś osiągnąłeś.

Jedz rozsądnie

Kolejną rzeczą, na którą trzeba uważać, gdy jest w podróży, jest przejadanie się, co może sprawić, że poczujesz się ospały, powolny i utrudniasz treningi, które zaplanowałeś. Z tego powodu lubię wczesny trening, ponieważ nie tylko daje mi więcej energii, ale pomaga mi w dokonywaniu lepszych wyborów żywieniowych. Przy śniadaniu w hotelu wybieram lekki i zbilansowany posiłek z odpowiednimi węglowodanami, białkiem i tłuszczem. Typowym posiłkiem dla mnie byłoby dużo owoców z jogurtem i muesli. Hydracja jest tak kluczowa i polegam na Multivitamins Centrum, aby utrzymać mnie w topowym zdrowiu. Lubię też skosztować kolacji biznesowych w celu rozpoczęcia wczesnych godzin wieczornych, a po posiłku staram się mieć ziołową herbatę bez kofeiny. To powstrzymuje mnie od chodzenia do łóżka z uczuciem pełnego wypełnienia i zapewnia odpowiedni odpoczynek przed ponownym rozpoczęciem cyklu.

Znajdź siłownię

Znalezienie czasu i energii do ćwiczeń jest często najtrudniejszą częścią. Ale jeśli znajdziesz czas podczas podróży, aby skorzystać z 30 darmowych spinów online, musisz znaleźć czas na zajęcia, które są jeszcze ważniejsze dla twojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Możesz znaleźć centra fitness i siłownie na całym świecie. Ale musisz opracować własny harmonogram i zaangażowanie. To zależy od Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *